تعدادى از بیماران به کلینیک مراجعه و از کمر درد شکایت دارند و میپرسند با اینکه کار سنگین نمی کنند و اغلب پشت میز مى نشینند چرا باید کمر درد بگیرند؟شما هم چنین مشکلى دارید؟

در زندگى شهرى و مدرن امروزى نشستن را هر لحظه تجربه میکنید و در همه حال ناچارید بخشى از اوقات روزانه خود را صرف نشستن بکنید . در محل کار ، توى ماشین،در منزل و توى مدرسه و توى پارک و …

 

 

 

 

 

نحوه درست نشستن

حال که مجبوریم ساعاتى از طول روز را با نشستن سپرى کنیم پس چه بهتر سعى کنیم درست بنشینیم همانطورى که در عکس نحوه درست نشستن را نشان دادیم در غیر اینصورت باید منتظر عواقب آن باشید.

 

 

 

 

نشستن طولانی باعث افزایش کمر درد

 

 

 

نشستن طولانى مدت باعث افزایش فشار داخلى دیسک شده در صورت تکرار ، منجر به تخریب و حتى پاره شدن آن میشود و فرد با دردهاى تیر کشنده از کمر به پاها مواجه می گردد.

به جلو خم شدن روی صندلی و فشار به کمر

 

 

 

به جلو خم شدن روى صندلى،بدترین حالت نشستن است در این حالت بیشترین فشار در داخل دیسک ایجاد میشود و در طولانى مدت احتمال فتق دیسک شما را افزایش میدهد . در محل کار به صندلى تکیه کنید.

 

 

 

 

 

همانطورى که در این نمودار مشخص است بیشترین افزایش فشار داخل دیسک که منجر به خرابى دیسک و حتى فتق دیسک میشود ، نشستن و به جلو خم شدن مى باشد تا در حالت ایستاده و خوابیده

 

 

 

 

در اینجا هم بخوبى مشخص است در صورت نشستن و به جلو خم شدن ، ممکن است بیش از ١٩٠٪‏ فشار داخل دیسک افزایش یابد ، که خود خطر فتق دیسک را به مراتب افزایش میدهد.

 

 

 

 

 

 

به این دلیل فرد با اینکه کار سنگینى انجام نداده ولى با دیسک کمر مراجعه میکند باید در یابد تنها نشستن طولانى و رو به جلو خم شدن ممکن است آسیب جدى به دیسک و عصب سیاتیک وارد نماید.

 

 

نشستن طولانى مدت باعث افزایش فشار داخلى دیسک شده در صورت تکرار ، منجر به تخریب و حتى پاره شدن آن میشود و فرد با دردهاى تیر کشنده از کمر به پاها مواجه می گردد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *